6 Червня, 2023 5:16 am

Глава комісії ООН з розслідування злочинів рф не виявив в Україні доказів генoциду

Незалежна міжнародна комісія з розслідування подій в Україні, яка діє під керівництвом ООН, не спромоглася зібрати доказів геноциду українців після повномасштабного вторгнення рф.

Про це заявив голова комісії Ерік Месе, повідомляє The Guardian

“Ми не виявили геноциду на території України”, – наголосив він.

За словами Месе, група збирала докази, і є “деякі аспекти, які можуть спричинити питання” про можливий геноцид.

Разом з тим, у звіті Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні сказано, що російська влада вчинила широкий спектр порушень міжнародного права в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права в різних сферах України, багато з яких становлять військові злочини.

Наголошується, що до військових злочинів належать напади на цивільних осіб та об’єкти енергетичної інфраструктури, умисні вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування та інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення та депортація дітей.

У звіті також йдеться, що хвилі нападів рф на енергетичну інфраструктуру України з 10 жовтня 2022 року можуть бути прирівняні до злочинів проти людяності.

Комісія рекомендує розслідувати всі порушення та злочини і притягувати винних до відповідальності як на національному, так і на міжнародному рівні. Вона закликає до всеосяжного підходу до відповідальності, який включає як кримінальну відповідальність, так і право жертв репарації.

Як йдеться у звіті Комісії, систематичні випадки тортур з боку росіян можуть бути рівносильними злочинам проти людяності, а затримка з репатріацією цивільних осіб може бути прирівняна до військового злочину.

Зазначається, що для підготовки доповіді Комісія відвідала 56 населених пунктів і опитала 348 жінок та 247 чоловіків. Слідчі Комісії проінспектували місця руйнувань, поховань, місця тримання під вартою та тортур, а також залишки зброї, ознайомившись із великою кількістю документів та доповідей.

Нагадаємо, у резолюції, ухваленій Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) 26 січня, сказано, що офіційна риторика правлячого режиму росії, яка використовується для виправдання повномасштабного вторгнення та агресії проти України, має ознаки публічного підбурювання до геноциду. Вона може свідчити про геноцидний намір знищити цілу українську національну групу або її частину.

Як повідомлялося, до Сенату США внесли резолюцію про геноцид в Україні.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *